Co lepsze, telewizor czy projektor?

W dobie zaawansowanej cyfryzacji trudno jest wyobrazić sobie życie bez odbiornika telewizyjnego. Jednakże jest ono możliwe! Mimo to, ludzie najczęściej decydują się wyposażyć swoje mieszkania w telewizory. Nie zawsze mają one pozytywny wpływ na codzienne życie i psychikę. To pożeracze czasu, a programy polecane publiczności nie zawsze należą do wartościowych. Dlatego trzeba poddawać selekcji oglądane materiały.

Innym rozwiązaniem jest wybór telewizora, ale tylko do konkretnych celów, np. do oglądania wiadomości lub filmów w weekendy. Tutaj wobec domowego kina pojawia się alternatywa, którą jest projektor. Wiele osób, a w szczególności dzieci marzy o posiadaniu własnego kina w zaciszy domu. Projektorowi jest do niego bardzo blisko!

Projektor czy telewizor – rozważmy dwie opcje

Jakie wady i zalety ma zakup odbiornika telewizji, a z jakimi plusami i minusami spotkamy się, wybierając projektor? Przyjrzyjmy się obu ewentualnym rozwiązaniom.

Kupując telewizor, inwestujemy najczęściej w sprzęt posiadający najnowsze rozwiązania technologiczne. Rzadko kto decyduje się na zakup niemodnego i nie nadążającego za trendami technicznymi. Oznacza to spory wydatek. W przypadku telewizora rodzice tracą na co dzień kontrolę, co ogląda ich dziecko. Poza tym pojawia się problem pod postacią marnotrawienia cennego czasu przez wszystkich członków rodziny.

Jednakże oglądanie filmów w jakości full hd to wielka zaleta, na którą nie zawsze można sobie pozwolić w przypadku drugiego z proponowanych rozwiązań. Telewizor to klasyczny element wyposażenia większości domów w naszym kraju. Najczęściej stawiamy go w salonie i każdej doby bez większego wysiłku uruchamiamy. Inaczej jest przy projektorze. Nie działa on na pstryknięcie palca.

By wyświetlić film za jego pośrednictwem trzeba się nieco nagimnastykować. Dziecko bez pomocy rodzica nie będzie w stanie samodzielnie uruchomić odpowiednika kina domowego. Ogromnym plusem jest efekt sali kinowej, który możemy sobie zapewnić, kupując zamiast telewizora projektor. Wystarczy skierować obraz na jasną ścianę, zgasić światła i przygotować popcorn. Zakup projektora nie stanowi tak dużego wydatku i z pewnością nie przyczyni się do codziennych seansów.

Jednakże decyzja ostateczna należy do Ciebie.

Gabriela

About Gabriela

Lubi podróżować - szczególnie po Europie. Na śniadanie zjada naleśniki z jagodami - wszystko popija czarną kawą. Popołudniami spaceruje z psem.
View all posts by Gabriela →