Kiedy najlepiej jeść orzechy?

Orzechy to bardzo zdrowa forma przekąski. Zawierają do 605 tłuszczu i 25% białka. Często stanowią składniki diet i nie bez powodu nazywa się je zdrowymi zamiennikami słodyczy. Kiedy najlepiej je spożywać? Jakie ich odmiany spotkamy w sklepach? O tym przeczytasz poniżej.

Najlepsza pora na orzechy

Ludzie potrzebują zróżnicowanego jadłospisu każdego dnia. Najlepiej, gdy nie przekracza on zalecanej dawki kalorii.

Ponieważ obecna moda na bycie fit oraz troska o dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne są dzisiaj bardzo ważne. Nikt nie lubi czuć się źle przez ociężałość lub głód. Aby zapobiec temu drugiemu dietetycy zalecają spożywanie kilku do kilkudziesięciu gram orzechów w ciągu doby jako przekąsek. Zjedzenie wartościowych orzechów pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Odpowiednimi porami na ten rodzaj przysmaku będą drugie śniadanie oraz podwieczorek. Lepiej unikać spożywania orzechów z rana na pusty żołądek lub tuż przed snem.

Jednak nie wszystko jest tak różowe jakby mogło się wydawać. Wiele osób cierpi na alergie pokarmowe. Wśród nich znajdują się te dotyczące orzechów, w takich przypadkach lepiej trzymać się od nich z daleka. Podobno warto jeść garście orzechów w czasie nauki. Studenci nie powinni się z nimi rozstawać! Dostarczą energii i pobudza mózg do działania. Również kobiety w ciąży nie mające uczulenia na ten rodzaj pokarmu, mogą czerpać korzyści z jedzenia orzechów.

Wpłynie to pozytywnie na rozwój ich dzieci.

Jakie orzechy są dostępne na polskim rynku?

  • Orzechy włoskie – najpopularniejsze
  • Orzechy arachidowe – trzeba na nie uważać, bowiem często uczulają
  • Orzechy laskowe – często można je znaleźć w składzie czekolad
  • Orzeszki piniowe – świtetne do pesto
  • Orzeszki pistacjowe – niskokaloryczne
  • Orzechy migdałowe – lepiej znane jako migdały
  • Orzechy nerkowca – inaczej nerkowce
  • Orzechy brazylijskie – choć drogie to wyjątkowo smaczne

Czy wybierzesz któreś z powyższej listy? Pamiętaj, że nie warto spożywać suplementów diet, gdy pod ręką mamy ich zdrowe zamienniki pod postacią owoców, warzyw, orzechów i innych bakali.

Gabriela

About Gabriela

Lubi podróżować - szczególnie po Europie. Na śniadanie zjada naleśniki z jagodami - wszystko popija czarną kawą. Popołudniami spaceruje z psem.
View all posts by Gabriela →